Witaj: nieznajomyZałóż kontoZaloguj się

PSPW >> Forum PSPW >> O pspw >> Projektanci a architekci wnętrz

Projektanci a architekci wnętrz

Sortowanie:

Wysłano: 2016-05-30 12:45:42

Witam, również zgodzę się, że każdy zawód, również architekta / projektanta wnętrz powinien wykonywany z sercem. Choć wykształcenie, kursy i certyfikaty są niewątpliwie ważne, to jednak często pasja jest warta o wiele więcej i przekłada się na ciągle podnoszenie umiejętności, niekoniecznie udokumentowanych papierem, lecz przez portfolio projektanta.

Wysłano: 2010-01-26 17:33:26

Każdy zawód powinien być wykonywany z powołania: lekarz, nauczyciel, projektant wnętrz...Wykształcenie nie zapełni wielkiej dziury jaką jest brak serca do wykonywanej pracy. Można wymienić nazwiska kilku wielkich tego świata, którzy nie mają wykształcenia / pełnego wykształcenia w wykonywanym zawodzie. Daniel Olbrychski wielkim aktorem jest a za magisterkę dopiero co się wziął...Wykształcenie Wałęsy nie ma nic wspólnego z politologią, prawem czy stosunkami międzynarodowymi...

Wysłano: 2008-11-17 20:53:48

Spotkałem na swej drodze dyplomowanych specjalistów, których z chęcią bym polecił... moim wrogom :P

Wolny rynek najlepiej weryfikuje każdy zawód - pod jednym właśnie warunkie)m - że dostęp do niego nie jest limitowany.

Od razu uprzedzę tych, którzy będą podawać przykład lekarzy jako zawodu limitowanego. Nie wiem czy znacie tę historię - każdy strajk lekarzy (niezależnie od miejsca na Świecie) skutkuje spadkiem liczby zgonów na tym obszarze. ;)

Wysłano: 2008-11-17 09:29:44

Uważam, że dopóki zawód architekta wnętrz/projektanta wnętrz nie jest zawodem prawnie chronionym, to propozycja selekcji członków PSPW ze względu na wykształcenie jest nielogiczna. Na sukces w jakiejkolwiek dziedzinie w 5% ma wpływ wykształcenie kierunkowe, reszta to talent, predyspozycje oraz ciągłe inwestowanie we własny rozwój. Samo wykształcenie nikomu, nigdzie nic nie gwarantuje.
Niech bronią się same projekty.

Wysłano: 2008-09-30 14:38:16

Wnętrza realizują zarówno architekci wnętrz (np. po ASP), jak i architekci inzynierowie (mgr inż. arch. po politechnice). Sporo wnętrz jest projektowanych przez osoby bez wykształcenia kierunkowego.
Czy osoba, która nie ma tytułu / wykształcenia kierunkowego a realizuje bardzo dobre wnętrza może uczestniczyć w PSPW?
Czy teoretyk zajmujący się wnętrzami może być członkiem PSPW?
Proponuję przyjąć jako główne kryteria udziału w PSPW:
- uczciwość zawodową
- doświadczenie poparte referencjami / realizacjami i/lub projektami
Czy brać również pod uwagę wykształcenie / tytuły?

Strona główna | Kontakt

© Copyright 2008 PSPW.ORG.PL

Portal www.pspw.org.pl nie odpowiada za komentarze oraz treści umieszczane przez użytkowników w serwisie oraz forum dyskusyjnym. Wypowiedzi obrażające osoby trzecie, nieetyczne bądź niezgodne z prawem będą w możliwie najkrótszym czasie usuwane.